19 Mayıs 2016 Perşembe

Julie Plec - The Originals Yükseliş Kitap Yorumu


Kitap Adı: The Originals Yükseliş
Yazar: Julie Plec
Sayfa Sayısı: 303
Yayınevi: Go! Kitap

Köken vampirler dokuz yıl önce babaları vampir avcısı Mikael'den kaçıp yeni bir yuva kurma niyetiyle New Orleans'a yerleştiler. Ancak cadı ve kurt adamların yönetimi altında bulunan şehirde istenmediklerini anladıkları için dokuz yıldır yer altında yaşıyorlar. Ancak artık bir planları var ve ne olursa olsun bu şehirde hak sahibi olmak ve kendilerine bir yuva kurmak istiyorlar
. Vivienne adlı yarı cadı yarı kurt olan kız ile bir kurt olan Armand'ın nişan kutlamasına davetsiz giren köken vampirler burada da rahat duramıyorlar. Klaus Vivienne ile heyecanlı bir tanışma yaşarken Elijah ve Rebekah ise bunu gören kurt adamlarla uğraşmak zorunda kalıyorlar. Güç elde etmek için bir orduya ihtiyaçları olduğunu bilen köken vampirler planlarını uygulamaya geçiyor. Klaus Vivienne'den uzak duramazken, Rebekah orduyu ele geçirmek için gittiği askeri kampta gönlünü Eric'e kaptırıyor. Elijah ise yuva bulma arayışında cadıları kendi tarafına çekmeye çalışıyor. Olaylar bu şekilde başlıyor. Peki köken vampirler hem birbirlerinden kopmamayı hem de amaçlarına ulaşmayı başarabilecekler mi? Cevabı kitapta..
Daha önce de bir çok diziden uyarlama kitap okumuş ve büyük hayal kırıklıklarına uğramış biri olarak beklentim çok düşüktü. Bekli de bu yüzden bu kadar beğendim kitabı. Dört yıldız verdim. Kitap çok akıcıydı ve basit bir anlatımı vardı. İnsanı yormayan bir kitaptı. Bence başarılı bir giriş kitabıydı. Vampir sevenlerin bir çoğu için basit kalacağını düşünüyorum. Daha çok bu türe yeni başlayacaklar için önerebilirim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder