5 Aralık 2014 Cuma

Kendare BLAKE - Anna Kan Giyinmiş Kız Kitap YorumuKitabın Adı: Anna Kan Giyinmiş Kız
Yazarı: Kendare BLAKE
Yayınevi: Martı Yayınevi
Sayfa Sayısı: 350

Arka Kapak Yazısı

Düşünceler zamanla bulanıklaşıp kaybolur

ama gözler hiçbir şeyi unutmaz…

Cas Lowood, ihbarlar üzerine hayaletlerin peşine düşerek onları yok eden bir hayalet avcısıdır. Yeni görevi ise, evine adım atan herkesi acımasızca öldüren hayalet Anna Korlov'u yakalamak ve ondan kurtulmaktır.

Fakat Cas bu kez daha önce hiç rastlamadığı türden bir hayaletle karşı karşıyadır. Anna'nın içindeki, insanları öldürme isteğinin nedenini öğrendiğinde onun hayatına ve ölümüne dair sırlarla örülü gerçekleri de su yüzüne çıkarır.

Yirmi beşten fazla dile çevrilen ve birçok ödül alan Kan Giyinmiş Kız sizleri doğaüstü fantastik kurgunun romantik öğelerle harmanlandığı sıra dışı bir hikâyeyle tanıştırıyor.


YORUMUM
Kitapla ilgili düşüncelerime şöyle başlamak istiyorum. Kapağı hiç ama hiç beğenmedim. Kan diye gösterilen o saçma şey benim saçıma taktığım püsküllere benziyor. Herneyse kitap gayet heyecanlı başlıyor. Dili çok akıcı. Çok hızlı okunuyor. Başta olaylar biraz basit geldi. Hemen hemen her korku filminde olan bir olay sonuçta. Ama sonradan yaşanan olaylar gayet yaratıcıydı. Kitapta kendinizi sürekli bir olayın içinde buluyorsunuz. Aşk hikayesi olarak da bildiğimiz aşk hikayeleri gibi değil. Benim hayaletlerle ilgili okuduğum ilk kitaptı. Normale tırsak bir insanım. Ama bu kitap hiç korkunç değildi. Kitabı çok beğendim. 2.kitabını da aldım. Beklentim çok yüksek. Umarım beni hayal kırıklığına uğratmaz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder